כאילו אין קורונה: שוק הנדל"ן בפולין ממשיך לטוס - web2info
תל אביב, IL
temperature icon 26°

web2infoנדל״ןכאילו אין קורונה: שוק הנדל"ן בפולין ממשיך לטוס
נדל״ן

כאילו אין קורונה: שוק הנדל"ן בפולין ממשיך לטוס

עליות המחירים ב-2020 היו לשניות באירופה כולה והשאירו אבק לאריות הנדל"ן הוותיקים

הקורונה טלטלה את שוק הנדל"ן העולמי. מניו יורק עד תל אביב מורגש קיפאון ואפילו התכווצות בנדל"ן המסחרי, וגם בנדל"ן למגורים מצפים במדינות כמו בריטניה, גרמניה, ספרד, איטליה ואוסטרליה לתגובת השרשרת הקלאסית: האטה כלכלית ואבטלה גואה – פחות הון עצמי – ירידה בביקושים – הפחתה במחירים. אלא שבתוך הכאוס הכלכלי הכללי, מתגלים כמה איים של יציבות.

 

לבדיקת הזדמנויות ההשקעה שלי בוורשה >>

 

כאילו אין קורונה: שוק הנדל"ן בפולין ממשיך לטוס

 

בפולין נרשם זינוק של 11.3% במחירי הדיור למגורים ברבעון הראשון של 2020. גם ברבעון השני, שבו כבר ניכרה השפעת הנגיף, חל גידול של 10.9% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. על פי נתוני אירוסטט, הלשכה הסטטיסטית של האיחוד האירופי, עליית מחירי הדיור בפולין השנה הייתה כמעט המשמעותית ביותר באירופה – שנייה רק ללוקסמבורג.

 

 

באיחוד האירופי כולו נרשמה בממוצע עליית מחירים של 5.2% בלבד במחצית הראשונה של השנה. בשתיים מחברותיו, הונגריה וקפריסין, נרשמה אפילו ירידת מחירים של 5.6% ו-2.9% בהתאמה.

באתר The First News, העוקב מקרוב אחר השווקים בפולין, מציינים כי את ההסבר לעליות המחירים חרף המגפה העולמית ניתן לייחס לחוזקה שוק הנדל"ן המקומי, שידע פריחה מתמשכת ורשם עליות נאות במשך חמש שנים רצופות. בסוף 2019, על פי ניתוחים של תאגיד ארנסט אנד יאנג, מחיר ממוצע למטר רבוע בוורשה חצה את ה-10,000 זלוטי (2,241.5 אירו). ורשה היא אומנם העיר היקרה ביותר למגורים בפולין, אבל חוסן השוק בא לידי ביטוי גם מחוץ לה: בורוצלב, בקראקוב ובמטרופולין המשולש של גדנסק, סופוט וגדיניה עמד המחיר הממוצע על 8,000 זלוטי למ"ר.

הנתונים משתקפים גם בדו"ח מקיף של פירמת שירותי הנדל"ן JLL ולפיו, אף שבעיצומה של המגפה חלה ירידה מסוימת במספר עסקאות הנדל"ן בערים הגדולות של פולין, המחירים נותרו גבוהים. הדו"ח מציין כי לפי שעה, קשה לשערך את יחסי ההיצע והביקוש בשוק הנדל"ן, אולם ישנן סיבות טובות להעריך כי לאחר זמן התאוששות קצר – יתאוששו גם המכירות עד לרמת השיא של ערב התפשטות הקורונה.

שוק הנדל"ן למגורים בפולין נחשב בשנים האחרונות לנרחב ביותר במרכז אירופה ובמזרחה. הוא מאופיין בעיקר במגורים של בעלי הנכסים עצמם. עם זאת, בארנסט אנד יאנג מציינים כי בהחלט תיתכן עלייה בהיקפי השכירויות, לאור העובדה שרוכשי דירה ראשונה מתקשים כעת יותר בהשגת ההון העצמי הנדרש.

 

בדיקת ההזדמנויות שלי להשקעת ערך בוורשה

 

מבוסס על: THEfirstNEWS

 

למעלה

מה נוכל לעזור לך למצוא?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

חכו רגע, יש לנו עוד נושאים שיכולים לעניין אתכם!

פרסמו אצלנו >
נגישות