img

כרטיס הביקור הדיגיטלי שלכם מחכה במרחק קליק אחד

מתחילים >
תל אביב, IL
temperature icon 21°

web2infoלייף סטיילאנימטו – תיאטרון המחול מבית היוצרת נדין בומר שכבש את ניו-יורק
לייף סטייל

אנימטו – תיאטרון המחול מבית היוצרת נדין בומר שכבש את ניו-יורק

נדין בומר התחילה לרקוד בלט כמו כל ילדה נרגשת שחולמת על פירואטים ונעלי פוינט.

אך בניגוד לרבות מאיתנו, שהמציאות טפחה על פנינו והבנו, בגיל מסוים, שלא כולנו ניחנו בכישרון תנועה, נדין הייתה זאת שדווקא כן התברכה בכישרון ריקוד פנומנלי שנתן אותותיו בגיל 12.

 

 

כבר אז, כשלמדה את הטכניקה הנוקשה של הבלט הקלאסי הרגישה שמשהו חסר לה.
נכון, כמו כולן היא למדה והצטיינה בביצוע תנועות "נקיות" ומושלמות, אך היא גם ניסתה להגיע לנקודה שממנה אותן תנועות יוצאות לחלל האוויר ולהבין כיצד הן ממלאות אותו.
 

ההתעמקות הזאת באה לידי ביטוי כשצפתה ברקדניות המקצועיות שסבבו אותה והבחינה בתנועות הטבעיות שלהן שהשתלבו להן מבלי משים בתנועות הנוקשות; היא הבחינה איך הגוף לומד להתאים את האיברים שלו כדי שיצליחו לזוז בהתאם לכוריאוגרפיה.

בגיל 14, כשחזרה מניו יורק, מצאה את עצמה מלמדת ריקוד בסטודיו שכונתי והתרגשה כשעזרה לתלמידים להבין איך להזיז את הגוף כך שהתנועה תצא בצורה נכונה מהגוף. כבר אז ידעה לצייד את הרקדנים בשפה שתומכת ומשלימה את התנועה הקלאסית שלימים תיקרא נב"ט (נדין בומר טכניקה).

 

מעוניינים להגיע למופעים וסדנאות? השאירו פרטים!

 

"התחלתי ללמד בגיל מאוד צעיר (14). לא בהכרח כי רציתי אלא כי הוזמנתי ע"י מנהלות מרכזי מחול לעזור להן ללמד אחרי שראו אותי מופיעה, ושמחתי שאוכל להתפרנס ולעזור בבית.

בגלל חוסר הניסיון שלי בהוראה, הייתי צריכה להמציא את עצמי, ובחרתי ללמד ולהשתמש בתיאורים אחרים למה שלימדו אותי, כגון: ביקשו ממני "להכניס את הבטן" ל"עמוד זקוף" להרגיש ולרגש וכו', אף פעם לא הסבירו לי "איך".

בחרתי כילדה/מורה להשתמש בכל מיני דימויים שאני השתמשתי בראש שלי לייצר את התוצאה הנדרשת. בדור הראשון שלימדתי, חשבתי לעצמי שבורכתי בתלמידות סופר מוכשרות, גם בדור השני חשבתי כך.
בדור השלישי כבר הבנתי ששיטת הדימויים והמטאפורות זו שיטה שמייצרת רקדנים איכותיים וכיום כבר אותם רקדנים מלמדים בשיטה זו בארץ והעולם."

 

בשנת 1990, כשהיא רק בת 22, הקימה עם בן זוגה, זיו ימיני, בי"ס למחול, שלימים זכה לתמיכת משרד התרבות המדע והספורט.

במהלך 30 שנות פעילותה, המשיכה לפתח את השקפותיה לתנועה, ולצד נב"ט, פיתחה את שפות התנועה קינטיקה ואנימטו, ששלושתן ביחד מרכיבות את אנימטו דאנס ארט.
בומר הוציאה תחת שרביטה דורות רבים של רקדנים ורקדניות, המצליחים בכל העולם.

 

 

אנימטו דאנס ארט בנויה משלושה שלבים:

"נב"ט" – לימוד האלמנטים הקלאסיים של הבלט, הבסיס של כל רקדן/ית. שיטה זאת נלמדת באקדמיה נדין בומר, שיצרה דורות רבים של רקדנים מקצועיים ומורים למחול ברחבי העולם.

"קינטיקה" – שפת מחול ייחודית ומרתקת שהתפתחה בהשראת תנועת הגלים בים ובהשראת האנרגיה הקינטית, שנוצרת כשגוף נע בחלל ומושפעת מגודלו ומהמסה שלו.  ע"י הקשבה נכונה לשני האלמנטים האלה, הרקדן/ית לומד/ת להגיע למצב של “איבוד צורת גוף”. מנקודה זאת, הרקדן/ית יכול/ה "לצייר" ולהמחיש את תנועת האנרגיה בחלל עם גופו/ה, וליצור שפה אינדיבידואלית אינסופית.

השלישי הוא "אנימטו" – שפת מחול-תיאטרון חדשנית, שבאה לידי ביטוי ביצירות ומקבלת את השראתה מעולם האנימציה. לאחר הבנת רזי "קינטיקה", היא מאפשרת לרקדנים להביע דמויות וסיטואציות על הבמה ולפרוץ מתוך עצמן וליצור תחושה של "גוף ללא גוף".
 

"חשוב לי שהדור הצעיר של המחול ישתמש בכלים של  האנימטו ארט להשיג התבטאות חשופה וכנה לעולם התנועה שתשחרר ותחבר את הגוף והנפש שלו ליצירה אינדיבידואלית של הבעה ותנועה אינסופית."

 

בנוסף להוראת מחול, בומר המשיכה ליצור כוריאוגרפיות ייחודיות, חדשניות, מרעננות ומהפנטות.
וכך נולדה להקת נדין בומר עם רפרטואר עשיר, שפועלת גם בישראל וגם בניו יורק.

 

"השראה לכוראוגרפיה עבורי זה אנשים, מערכות יחסים סיטואציות אנושיות, טיפוסים מיוחדים.

 צפייה באנשים היא חוויה מאוד אמנותית עבורי שלוקחת אותי לעולמות יצירה, סוללות ומשתלטות עד כדי צורך עז להפוך את החוויה ליצירה."

 

"מאז שאני זוכרת את עצמי, לכל מוזיקה שהקשבתי, אפילו כילדה, הותאמה בניית כוראוגרפיה עבורה בראשי, עובדה שגרמה לי כבר בגיל 7 להזמין את כל ילדי השכונה ולהמציא עליהם מופעים לשירים שהקשבתי להם באותה תקופה, אני לא בטוחה שהם אהבו את התהליך כמוני, אבל מה שבטוח שההורים שלהם אהבו לראות את המופעים שהכנתי עבורם.

היום אני מבינה שהתשובה לשאלה מתי ידעתי שאני כוראוגרפית זה – תמיד."

 

 

הפעילות העניפה והבינלאומית של בומר, מאפשרת לה להפיץ את שפת המחול הייחודית שלה.
סדנאות  "אנימטו דאנס ארט" מועברות ע"י רקדנים-מורים ברחבי העולם, שהוסמכו במיוחד לשם כך על ידי בומר עצמה.
 

המשפחתיות שמורגשת בין חברי הלהקה, הרקדנים שמגיעים מרחבי העולם ללמוד ולרקוד בלהקה, התלמידים לשעבר, אינה בכדי. משפחתה של בומר היא חלק בלתי נפרד מהעשיה, ובהתאם לכך, גם יחסה לכל העוסקים במלאכה.

 

מעוניינים להגיע למופעים וסדנאות? השאירו פרטים!

 

"השילוב של המשפחה זו ברכה בלתי צפויה ומרגשת עבורי, אני וזיו בעלי יצרנו ביחד את כל מפעל המחול הזה שפורס כנפיו על אלפי רקדנים כבר 30 שנה, ונהנים ליצור ולעבוד זה לצד זה כל יום בחיינו המשותפים, הילדים האישיים שלנו גדלים לתוך העולם הזה וכיום משתפים את העשייה בכישרונם: גאיה כרקדנית אומנית, בעלת כישורים יוצאי דופן לתנועה והקשבה עמוקה לאומנות, שתורמת לכול יצירותיי בעקיפין או במישרין; נבו, שהכישרון שלו במוזיקה אלקטרונית מוצא את דרכו ליצירותיי בכתיבת המוזיקה  – השילובים האילו אינם מובנים מאליהם ואני מוכירה ומודה על כך ונהנית מהקלילות והטבעיות שהם מאפשרים לי ליצור את יצירותיי.
הנוכחות הקולקטיבית של המשפחה האישית שלי ומשפחת המחול של רקדני כל הדורות, הופכת את עשיית המחול והיצירה לרגעי נחת מלאי אנרגיה וחדווה עבורי."  

 

להקת נדין בומר מציעה רפרטואר נהדר של מופעי מחול-תיאטרון המתאימים לכל המשפחה, וסדנאות "אנימטו דאנס ארט" לאנשים, רקדנים וילדים.

 

לצפייה ברפרטואר הלהקה >>

למידע נוסף ולהזמנת מופעים >>

למעלה

מה נוכל לעזור לך למצוא?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

חכו רגע, יש לנו עוד נושאים שיכולים לעניין אתכם!

פרסמו אצלנו >
נגישות