img

כרטיס הביקור הדיגיטלי שלכם מחכה במרחק קליק אחד

מתחילים >
תל אביב, IL
temperature icon 22°

web2infoחשוב לדעתSWIPE UP לזירת העתיד
חשוב לדעת

SWIPE UP לזירת העתיד

כ–300 סטודנטים להנדסת מכונות בהתמחות רכב לקחו חלק בשבוע האחרון בשלושה ימי חשיפה שיזמו ארגון מומנטום מנוע הצמיחה של מקצועות הרכב בישראל ויבואניות הרכב בישראל.
המטרה: גיבוש תמונת עתיד תעסוקתית ויצירת רצף בין חינוך לתעסוקה

הנוכחות הניכרת של הרכבים החשמליים בכבישי ישראל, לצד הצפי לעליה משמעותית במספרם של אלו בתקופה שבה העולם כולו עושה את המעבר מרכב בנזין לרכב חשמלי, מחייבת הערכות גם בתחום ההכשרה המקצועית. לאור הצרכים המשתנים בתחום מתוך ראית הנולד וההבנה כי יש לנצל את תקופת הביניים להכשרה מיידית של הון אנושי והתאמה מחודשת של הכישורים המקצועיים של  הנדסאי הרכב של העתיד לתמורות החלות בשוק הרכב תוך מתן כלים חדשים להון אנושי עתידי.

כחלק מכלל היוזמות והעשייה בתחום יזמו ארגון מומנטום, מנוע הצמיחה של מקצועות הרכב עם יבואניות הרכב שלושה ימי חשיפה שיתקיימו בין התאריכים 16.1-18.1.23 בכל מרכזי השירות של יבואניות הרכב החברות בארגון.

בימי החשיפה, Swipe Up, המתקיימים במסגרת השותפות האסטרטגית בין מומנטום ומשרד החינוך לחיזוק הקשר עם התעשייה ולטיפוח דור העתיד,  יארחו יבואניות הרכב כ – 300 סטודנטים במסלול הנדסאות רכב (י"ג, י"ד) הלומדים במגמת תחבורה מתקדמת במכללות הטכנולוגיות של משרד החינוך למפגשים שיכללו הרצאות על חדשנות טכנולוגית, חשיפה למהלכי קריירה מעצימים של דמויות מפתח וכן יתמודדו עם פתרון בעיות מורכבות  במטרה לגבש תמונת עתיד בענף.

בין החברות שיפתחו את שעריהן בפני הסטודנטים ניתן למצוא את: יוניון מוטורס (לקסוס), קבוצת כלמוביל , קבוצת סמל״ת, קרסו מוטורס, דלק מוטורס , UTI, הארלי דוידסון, מכשירי תנועה , תעבורה, דיוק ועוד.

לדברי חגית אליאס, מנכ"לית מומנטום, מנוע הצמיחה של מקצועות הרכב:

"מחמם את הלב לראות את מאות הסטודנטים שנחשפו  לתוכניות של שמגיעים בימים אלו ונחשפים למרכזי השירות של החברות המובילות בתעשיית הרכב. את התשובה לשאלה" 'איך אפשר לחלום על קריירה בענף שלא מכירים?' העניקו היום החברות  המבינות יותר ויותר כי הדרך האפקטיבית לייצר רצף בין חינוך להכשרה היא ע"י מפגש בלתי אמצעי עם צעירים וצעירות, במסגרתו יחשפו  בפניהם את מגמות הפיתוח של התחום, יאפשרו  הכרות עם סביבת העבודה, הכרות עם פרופיל העיסוקים המרכזיים ומסלולי קריירה אפשריים,  וכן דרך הכרות את דמותו של העובד העתידי, ומפגש עם רול מודל  שהביא בפניהם סיפור אישי של התפתחות מקצועית , תוך התנסות במיומנויות עולם העבודה המשתנה. פתיחת מרכזי השירות בשבוע זה לסטודנטים הינה עוד דרך בה מומנטום בשותפות עם יבואניות הרכב מקדמים רצף בין הכשרה לתעסוקה, לטובת הון אנושי  העתידי בענף הרכב.
 

יוסי אנטמן , מנהל שירות טכני וחלפים ארצי בלקסוס:

"אימוץ סטודנטים אינו מהלך חד פעמי עבורנו , הוא נמשך לאורך כל השנה. בביקורים הדדיים, בהדרכות ובקליטת סטודנטים לעבודה. אצלנו הם כבר מרגישים כמו בני בית. זאת אחת מהדרכים לבנות את העתודה לשנים הבאות.

עדן ניסים, ממונה הוראה מקצועות הרכב במשרד החינוך:

"אני מברך את הפעילות המשותפת של חברת מומנטום עם חברות יבוא הרכב, המשקיעות בבניית עתיד משותף עבור הסטודנטים שיובילו את התעשייה בשנים הבאות."

על מומנטום – מנוע הצמיחה של מקצועות הרכב בישראל.

החברה הוקמה בשנת 2016 כחברה לתועלת הציבור ביוזמת קרן ביחד ובשותפות חברות יבוא הרכב ואיגוד היבואנים. במטרה להפוך את מקצועות הרכב לתחום השכלה והכשרה מבוקש, המאפשר לצעירים וצעירות בישראל מימוש עצמי ותעסוקה איכותית, המבוססת על פרופסיה מובחנת, עם אפשרויות לקידום ולתגמול הולם, לחיזוק ענף הרכב והכלכלה הישראלית.

האזינו לפודקאסט בנושא >>

הירשם
דווח על
guest
0 תגובות
הצג את כל התגובות
למעלה

מה נוכל לעזור לך למצוא?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

חכו רגע, יש לנו עוד נושאים שיכולים לעניין אתכם!

פרסמו אצלנו >
נגישות