שוק הנדל"ן בוורשה לוהט - web2info
תל אביב, IL
temperature icon 26°

web2infoנדל״ןשוק הנדל"ן בוורשה לוהט
נדל״ן

שוק הנדל"ן בוורשה לוהט

23 אלף יחידות דיור נמכרו בבירת פולין ב-2021, עלייה של 20% ביחס לשנה הקודמת. גם המחירים בעלייה תלולה. למה זה קרה, ואיך ישפיע הצורך בפתרון מיידי למהגרים? 

 

רוצים לדעת עוד? הקליקו לאתר רונסון ישראל >

 

שוק הנדל"ן בפולין דוהר קדימה: ב-2021 נמכרו 69 אלף יחידות דיור בערים הגדולות במדינה, עלייה של 7.7% ביחס לשנה הקודמת. זהו היקף המכירות השני בגובהו לשנה קלנדרית אחת (השיא נרשם ב-2017). לפי הערכות בשוק, בעקבות גל המהגרים מאוקראינה שיבקשו בחלקם להשתכן בפולין, שיא חדש כבר מעבר לפינה.

מדובר בעלייה של 6% במחירים ברבעון, השיעור הגבוה ביותר ביחס לפולין כולה

על פי נתונים עדכניים, שמפרסת חברת שירותי הנדל"ן JLL, ברבעון הרביעי של השנה הוצעו למכירה 14,700 יחידות – עלייה של 21% ביחס לרבעון הרביעי של 2020.

 

השאירו פרטים ונציגי רונסון ישראל יחזרו אליכם!

 

אבל מה שקורה בפולין כולה הוא כאין וכאפס לעומת ורשה לבדה: ברבעון הרביעי נמכרו בבירה 5,000 יחידות, ו-4,800 יחידות שוחררו למכירה בשוק. מתוך ההיצע הנוכחי, מחירה של דירה ממוצעת עומד על 12,900 זלוטי למ"ר (קרוב לעשרת אלפים שקל). מדובר בעלייה של 6% במחירים ברבעון, השיעור הגבוה ביותר ביחס לפולין כולה. אם מסתכלים על השנה כולה, מחירי הדיור בוורשה רשמו זינוק של לא פחות מ-33%.

כתבות נוספות בסדרה

שתי תופעות מקבילות תרמו לעליות המחירים החדות: מצד אחד, ביקוש העולה על ההיצע – וזה, כאמור, עוד לפני המלחמה שפרצה בפברואר ממזרח ויצרה צורך בפתרונות דיור מיידיים למהגרים. מצד שני, עלייה במימוש השקעות בענף. לצד זאת, ולמרות התחזקות האינפלציה, שיעורי הריבית נותרו נמוכים, מה שתרם את חלקו להיקף הרכישות. וכמובן, התייקרות חומרי הגלם (תשומות הבנייה) והשינוע נתנה את אותותיה בוורשה, בפולין וברוב העולם.

מומחי הנדל"ן מחברת Jones Lang LaSalle חותמים את הדו"ח בסימן שאלה: הם תוהים לאן הולך הגל החמישי של הקורונה, והאם תהיה לו השפעה מצננת על השוק. לפי שעה, הגל נמצא בדעיכה עולמית. אולם הסוגיה הגיאופוליטית הפכה לפקטור המשמעותי, שצפוי להגביר את הביקוש לדיור.

 

 

שוק הנדל"ן בפולין, אם כן, ממשיך להיות אטרקטיבי למשקיע הישראלי: במחיר של כ-450 אלף שקל ניתן לרכוש דירה חדשה מקבלן. דרך בטוחה ונוחה לעשות זאת היא באמצעות רונסון, מיזמיות הנדל"ן הגדולות והמובילות בשוק המקומי, והיחידה עם נציגות קבועה בישראל. נציגי רונסון מציעים נכסים איכותיים ומטפלים בהשקעה מקצה לקצה: החל מסיוע בבחירת הנכס, דרך איתור חברת עיצוב פנים מקומית וחברת ניהול וכלה בכל הליכי הביורוקרטיה והרישום בטאבו הפולני.

 

בחן את עצמך:

icon

בכמה ניתן לרכוש דירה בוורשה ישירות מקבלן?

תשובה
icon

450,000 ש"ח

 

בתקופה של תנודתיות חריגה בשוק ההון, משקיעים רבים מחפשים אפיקים אלטרנטיביים עם קורלציה נמוכה לשוק הסחיר. מסיבות רבות ומגוונות – נתוני המכירות והמחירים של 2021 בכלל ושל Q4 בפרט הם רק חלק מהן – כדאי מאוד לשקול את אופציית הנדל"ן בוורשה. נראה כי השיא עוד לפניה.

כתבות נוספות בסדרה

הירשם
דווח על
guest
0 תגובות
הצג את כל התגובות
למעלה

מה נוכל לעזור לך למצוא?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

חכו רגע, יש לנו עוד נושאים שיכולים לעניין אתכם!

פרסמו אצלנו >
נגישות