img

כרטיס הביקור הדיגיטלי שלכם מחכה במרחק קליק אחד

מתחילים >
תל אביב, IL
20°

web2infoחשוב לדעתבצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים קיימה ביום חמישי האחרון את טקס הענקת 'אות יקיר ויקירת בצלאל', שהינו הציון הגבוה ביותר שמוענק על ידי האקדמיה
חשוב לדעת

בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים קיימה ביום חמישי האחרון את טקס הענקת 'אות יקיר ויקירת בצלאל', שהינו הציון הגבוה ביותר שמוענק על ידי האקדמיה

מקבלי.ות אות יקיר ויקירת בצלאל לשנת 2023 הם.ן:

המעצב הבינלאומי רון ארד; השחקנית והתסריטאית, רונית אלקבץ ז"ל; הפעילה החברתית ואשת האקדמיה, פרופ' הנרייט דהאן כלב; האמן הבכיר וראש המחלקה לאמנות לשעבר בבצלאל, פרופ' צבי טולקובסקי; והאמנית הפילנתרופית, סוריאה נזריאן

אות יקיר ויקירת בצלאל, המקביל לתואר ״דוקטור לשם כבוד״ באוניברסיטאות, מוענק לאלה שהאקדמיה מבקשת להוקיר ולהודות להם.ן על תרומתן.ם הייחודית לבצלאל בפרט, ועל פועלם.ן ותרומתם.ן לחברה הישראלית ולקידום תחומי האמנות, העיצוב והתרבות הישראלית בארץ ובעולם בכלל. אות זה, אשר הפך למסורת חשובה, הנו הציון הגבוה ביותר שמוענק על ידי האקדמיה.

הטקס התקיים ביום חמישי האחרון בקמפוס בצלאל החדש, ע"ש ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל, באודיטוריום ראסל ברי.

מקבלי אות יקיר בצלאל לשנת 2023 הם.ן:

 רון ארד הנו אחד מבכירי המעצבים הישראלים בעולם. ארד, שלמד בבצלאל, סיים את לימודיו בלונדון, ומאז מתגורר שם ואחראי על עבודות משמעותיות ומרכזיות בארץ ובעולם. הוא אחד האישים המובילים בתחומי העיצוב והאדריכלות המודרניים, ובין עבודותיו בניינים העומדים בערים המרכזיות בעולם.

אות יקיר בצלאל הוענק בזאת לרון ארד על יצירתו הענפה בתחומי העיצוב, האמנות והאדריכלות; על פיתוחו של גוף עבודות רחב היקף המתאפיין בשפה אישית וייחודית מבחינה צורנית, מבנית וחומרית; על החתירה למצוינות והחיפוש המתמיד והעקבי אחר החדש והשונה; ועל יצירתם של חפצים, פסלים, מבנים ומרחבים שוברי מוסכמות, פורצי דרך ומעוררי השראה בארץ וברחבי העולם.

רונית אלקבץ ז"ל הייתה שחקנית קולנוע, תאטרון וטלוויזיה, תסריטאית ובמאית. אמנית עטורת פרסים ושבחים, הזכורה כאחת השחקניות הישראליות המוכרות והמוערכות ביותר בקולנוע הישראלי.

אות יקירת בצלאל הוענק בזאת לרונית אלקבץ ז"ל על יצירתה פורצת הדרך ועל תרומתה האדירה לקולנוע הישראלי בפרט ולתרבות הישראלית בכלל; על פועלה להרחבת השיח הקולנועי-אמנותי בישראל; ועל כך שהביאה לקדמת הבמה ולמרכז השיח דמויות וחוויות מושתקות מן הפריפריה הגאוגרפית והחברתית. בצלאל, אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים, מוקירה את פועלה ואת זכרה. 

פרופ' הנרייט דהאן כלב, היא פרופסור אמריטה למדעי המדינה ומייסדת התוכנית ללימודי מגדר באוניברסיטת בן-גוריון.

אות יקירת בצלאל הוענק בזאת לפרופ' הנרייט דהאן כלב על קידומם הנחוש של צדק חברתי, שוויון ודמוקרטיה הן בתחומי מחקרה והן בזירה החברתית; על פעילותה הנחושה למען נשים בזירה החברתית והפוליטית בארץ, ובפרט למען קידומן החברתי של נשים מזרחיות; ועל מסירותה כמרצה, כמורה וכמנחה הפועלת להעמיד דור חדש, דור המשך של סטודנטיות וסטודנטים פעילים וסקרנים.

פרופ' צבי טולקובסקי הוא אמן רב-תחומי, איש יצירה וחזון, מחנך ומרצה בבצלאל וראש המחלקה לאמנות לשעבר, ומבכירי האמנים הפעילים כיום בארץ בשדה האמנות הישראלית.

אות יקיר בצלאל הוענק בזאת לפרופ' צבי טולקובסקי על עבודתו הפורה ויצירתו האמנותית החיונית והמאתגרת, על פעילותו הענפה לקידום האמנות הישראלית ועל מחויבותו ומסירותו לפיתוח ולהובלת דורות רבים של אמניות ואמנים צעירים.

סוראיה שרה נזריאן היא אמנית ופילנתרופית ילידת איראן המתגוררת בארה"ב. הודות לתרומתה הנדיבה יחד עם בעלה, נחנכה בקמפוס בצלאל החדש ע"ש ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל, הספרייה והארכיון הדיגיטלי ע"ש יונס וסוראיה נזריאן.

אות יקירת בצלאל הוענק בזאת לסוראיה נזריאן על אמנותה ויצירתה; על מסירותה העמוקה, תמיכתה ופועלה הפילנתרופי לקידום חזונה בתחומי החינוך, התרבות והאמנות; על מחויבותה להנחלת ערכים הומניסטיים ביחידים ובקהילות; ועל חתירתה לחולל שינוי חברתי משמעותי בישראל ובעולם.

בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים הוקמה ב-1906 והיא האקדמיה הוותיקה והמובילה בישראל לאמנות, עיצוב וארכיטקטורה ואחת האקדמיות החשובות בעולם. מאז הקמתה, היא שואפת לקדם יצירה השואבת השראה מן ההיסטוריה ומן המורשת החזותית המקומית, אך בה בעת שמה דגש על קידום מחקר וחדשנות, יישום טכנולוגיות מתקדמות והוראה רב-תחומית ויצירתית, תוך שיתופי פעולה עם גופי מחקר, אקדמיה ותעשיה בארץ ובעולם.

בצלאל הינה אקדמיה פורצת דרך: רוב תכניות הלימודים בה היו הראשונות מסוגן בישראל כשנפתחו. כיום לומדים בבצלאל למעלה מ-2,500 סטודנטים וסטודנטיות לקראת תארים ראשונים ומתקדמים במגוון רחב של דיסציפלינות: עיצוב תעשייתי, עיצוב קרמי וזכוכית, תקשורת חזותית, אמנות, אמנויות המסך (אנימציה ווידאו), צילום, צורפות ואופנה, ארכיטקטורה ועיצוב אורבני, תרבות חזותית וחומרית ומדיניות ותיאוריה של האמנויות. במשך כמעט 120 שנים דוגלת בצלאל בחינוך למצוינות ואחראית על הכשרת דורות של יוצרות ויוצרים מן המובילים בתחומם. בצלאל מקבלת ללימודים את המוכשרות והמוכשרים ביותר ומחויבת להכשיר נשות ואנשי יצירה מעולים, שיהיו גם סוכני שינוי; מעורבים בסביבתם, עתירי ידע ומיומנויות ובעלי רצון ויכולת להשפיע על התרבות, החברה והכלכלה בישראל ובעולם.

הודות להקפדה על איכות ומצוינות, לצד עידוד היצירתיות והאחריות החברתית, בצלאל מובילה את השיח התרבותי והאמנותי בישראל, וממלאת תפקיד מכריע בהבניית הזהות התרבותית והחזותית של המדינה ובייצוגה ברחבי העולם. בצלאל גאה בדורות של בוגרים ובוגרות המהווים את חוד החנית של האמנות, העיצוב והארכיטקטורה בארץ ובעולם.

בימים אלו ממש עברה בצלאל למשכנה החדש במרכז העיר ירושלים, לקמפוס חדש, על שם ג׳ק, ג׳וזף ומורטון מנדל, אשר ממוקם בלב לבה הפועם של העיר.

guest
0 תגובות
הצג את כל התגובות
למעלה

מה נוכל לעזור לך למצוא?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

חכו רגע, יש לנו עוד נושאים שיכולים לעניין אתכם!

פרסמו אצלנו >
נגישות