בריאות

הזדמנות אחרונה לחסוך כסף בביטוח תאונות אישיות

ב-1 בפברואר ישתנו הפרמיות והזכויות בביטוחי התאונות האישיות, המעניקים למשפחה ולך הגנה אישית במקרה תאונה. יש עכשיו חלון הזדמנויות קצר לקבע את התנאים בפוליסות ולחסוך סכומי כסף משמעותיים בביטוחי התאונות האישיות.

לבדיקת החיסכון שלי בביטוחי תאונות אישיות >>

ב-1 בפברואר ייכנסו לתוקף תקנות חדשות בביטוח תאונות אישיות. בעקבותיהן צפויות חברות הביטוח לעדכן את הפרמיות כלפי מעלה ולשנות את תנאי הפוליסה. מי שירכוש את הביטוח עוד בדצמבר-ינואר ייהנה ממחיר קבוע גם בהמשך, בשונה מהמצטרפים מפברואר ואילך. לכן חשוב להבטיח כבר עכשיו את הזכויות, התנאים והתעריפים.

ביטוח תאונות אישיות מבטיח פיצוי כספי במקרה של מוות, נכות, שברים או אובדן כושר עבודה כתוצאה מתאונה. הכיסוי הוא גורף וחל גם על תאונות שקורות מחוץ לשעות העבודה.

חשוב לזכור שבמקרה של תאונה, ביטוח לאומי מכיר בשיעור של עד 75% מהשכר או ההכנסה המוצהרת, וגם זה רק לאחר 30 יום ממועד התאונה. כך למשל שכיר או עצמאי, שרגיל להשתכר 20 אלף שקלים בחודש, ייאלץ, במקרה הטוב, להסתדר עם 15 אלף בלבד – ועם עיכוב של חודש בפיצוי. את ההפרש יכול לכסות ביטוח התאונות האישיות.

בשונה מביטוח בריאות למשל, בביטוח תאונות אישיות גובה הפיצוי והמחיר למבוטח נקבעים מראש בעת רכישת הפוליסה. עדיף להיכנס לפוליסה בגיל צעיר ככל שניתן, כדי להשיג תעריפים ותנאים משופרים.

על התקנות החדשות, שמסדירות לראשונה את ביטוחי התאונות האישיות באמצעות המדינה (הרגולטור), הכריז בחודש יוני הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון. בין עיקרי השינויים:

  1. הפוליסה תהיה דו-שנתית, כשאחת לשנתיים יתבקשו המובטחים לחדש את הסכמתם.
  2. המחיר יהיה נתון לשינויים מדי שנתיים וצפוי גם לעלות עם הגיל.
  3. אם המבוטח יחמיץ את מועד האישור וחידוש הפוליסה, היא תתבטל. רכישתה מחדש תותנה במילוי הצהרת בריאות חדשה, לצד קביעת תעריף חדש.

 

בדיקת החיסכון שלי בביטוחי תאונות אישיות

לבדוק מה חסר ואם יש כפילויות

עבור רובנו, תיק הביטוחים הוא סוג של כספת נעולה. אנחנו יודעים שהוא נמצא אי שם, אבל לא זוכרים מה בדיוק יש בו. בשגרה זה לא בעייתי, אבל זה בדיוק העניין עם ביטוח – ברגע האמת, הוא הדבר הכי חשוב שיכול להיות לנו. משום כך חשוב לא להזניח, ולבדוק מעת לעת מה כולל הכיסוי ומה עוד חסר.

לכיסוי הביטוחי למקרה של תאונה יש חשיבות רבה. יחד עם זאת, בענף הביטוח ובפיקוח עליו מזהים גם תופעה הפוכה: מבוטחים עם כפילויות בכיסוי, שלמעשה משלמים פעמיים ואפילו שלוש על אותו השירות. זה כמובן מיותר, ולכן כדאי לברר בהקדם אם ביטוח תאונות אישיות כבר קיים, או שצריך להוסיף אותו. רגע לפני כניסת התקנות המחייבות, בסוף שנה אזרחית חריגה כל כך, בדיקה שכזאת מתבקשת אפילו יותר.

ההנחיות ייכנסו כאמור לתוקף ב-1 בפברואר והן צפויות להוביל לשינויים בתעריפים ובתנאים מצד חברות הביטוח. השינויים לא יחולו על המצטרפים הוותיקים ולכן מומלץ למהר, לבדוק אם יש ביטוח כזה, ואם הוא אכן חסר – לרכוש אותו לפני כניסת התקנות, שעומדות לשנות את הפוליסות מקצה לקצה.

בדיקת החיסכון שלי בביטוחי תאונות אישיות


* יש להיעזר במידע המובא בכתבה כמבוא כללי בלבד, ואין לקבל על-פיו החלטות משמעותיות בנוגע לתיק הביטוחי השייך אליכם. יש להמשיך את הטיפול בנושא עם יועץ / סוכן ביטוח מוסמך בלבד.

היי, הכתבה עניינה אותך?

  • 41 כן
  • 11 מאוד
  • 11 לא