img

כרטיס הביקור הדיגיטלי שלכם מחכה במרחק קליק אחד

מתחילים >
תל אביב, IL
temperature icon 28°

web2infoחשוב לדעתבצל מלחמת חרבות ברזל והאנטישמיות הגואה בעולם ובארה"ב בפרט, הוביל מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי ראובן פינסקי את משלחת השירות הלאומי-אזרחי בצעדת ישראל בניו יורק
חשוב לדעת

בצל מלחמת חרבות ברזל והאנטישמיות הגואה בעולם ובארה"ב בפרט, הוביל מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי ראובן פינסקי את משלחת השירות הלאומי-אזרחי בצעדת ישראל בניו יורק

ראשון (02.06.24) צעדו בצעדה לישראל בניו יורק, משלחת השירות הלאומי-אזרחי.

המשלחת כללה כ-40 מתנדבות שירות המשרתות בארה״ב כשליחות של המדינה מטעם השירות הלאומי ובראשה צעד מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי.

את המצעד הוביל ראש עיריית ניו יורק אריק אדמס אליו הצטרפו שרי ממשלת ישראל ועשרות אלפי יהודים

בשירות הלאומי-אזרחי משרתים כיום מעל ל-19,000 צעירים וצעירות אשר מגיעים מפסיפס מגוון של החברה הישראלית. בשירות הלאומי אזרחי משרתים יהודים ובני מיעוטים; דתיים, חילוניים וחרדים; בנות ובנים, צעירים מרקע של סיכון ומצוקה וצעירים עם צרכים מיוחדים אשר פועלים במגוון תחומים בחברה הישראלית- ברווחה, במוסדות חינוך, בתחום הבריאות, הביטחון וביטחון הפנים.

כמו כן, משרתות בנות שירות לאומי גם בתפוצות במטרה לחזק את הקשר בין הקהילות היהודיות לישראל, לעודד עליה וכן לחזק את הזהות הציונית והזיקה לישראל. בשנה כזו שליחותם מקבלת משנה תוקף נוסף.

שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות אורית סטרוק האמונה על השירות הלאומי – אזרחי: "מדינת ישראל גאה היום בבנותיה, בנות השירות הלאומי המשרתות בתפוצות, ועושות גם בימים קשים אלה עבודת קודש בחיזוק הרוח היהודית ווהזיקה לישראל בקרב אחינו ואחיותינו שמעבר לים. הנוכחות של המתנדבות שלנו בצעדה היא חלק מהרמת הרוח וזקיפות הקומה הלאומית אותה הן משדרות בכל מקום בו הן משרתות."
 

ראובן פינסקי, מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי: "150 מתנדבות שירות לאומי, שליחות של המדינה, משרתות בתפוצות.

כשפרצה המלחמה, לא היו ישראלי או ישראלית שלא רצו לעלות על מטוס בחזרה הביתה, להיות עם משפחותיהם ועם אחיהם ואחיותיהם לנשק.

למרות האתגר האדיר, המתנדבות שלנו גילו חוסן נפשי ותחושת שליחות אמיתית ונשארו בקהילות היהודיות. הם לא ויתרו על משימתן – העצמת להבת האחדות היהודית והישראלית, חיזוק החינוך העברי, קידום עלייה וחיזוק הקשרים עם ישראל, ועל כך אנו גאים בהם. שלוש מהבנות שמשרתות בצפון אמריקה איבדו בן משפחה; אניעם גנוט איבדה אחותה אביה גנוט ז״ל, מיכל לובר איבדה את אחיה יונתן לובר ז״ל והדס כהן איבדה את אביה, אביתר כהן ז״ל.

כולן חזרו לישראל לקבורת יקיריהם, ישבו עליהם שבעה וחזרו לשירות מתוך הבנה שיהודי התפוצות זקוקים להם כאן עכשיו יותר מתמיד – עם התגברות האנטישמיות. אני נדהם וגאה לנוכח המחויבות מעוררת השארה של הבנות, ושמח לבשר כי הדס כהן תקבל אות הצטיינות מיוחד במעמד נשיא המדינה בטקס מצטייני השירות הלאומי אזרחי במשכן נשיא המדינה בראשון ביולי״.

ארית אנסבכר לנזמן, יו"ר בת עמי: "אני שמחה וגאה לצעוד היום במצעד התמיכה בישראל יחד עם בנות השירות מניו יורק, ניו ג'רזי והסביבה.

במהלך 25 שנות פעילותה של תוכנית "בת עמי בתפוצות" יצאו באמצעותה למעלה מ 2,000 בנות שירות לתפוצות, לשליחות בבתי"ס יהודיים והן רוקמות קשר מיוחד בין יהודי הארץ ליהודי העולם.

בת עמי ייסדה את השירות הלאומי בתפוצות והיא העמותה המובילה כיום בתחום זה עם כ 130 בנות שירות מרביתן בארה"ב ובמדינות נוספות ברחבי העולם.

מלחמת "חרבות ברזל" זימנה לנו אתגרים חדשים ומורכבים. לצערינו, ארבע מבנות השירות שלנו חוו אובדן בן משפחה קרוב במלחמה. הבנות חזרו חזרה לארץ ולאחר מכן בחרו לחזור ולשרת בקהילות בתפוצות תוך ליווי ומעטפת שהענקנו להן.

בת עמי שמה לה למטרה לשמר ולחזק את מערך הליווי והתמיכה, מהארץ ובקהילות, כדי לאפשר לבנות שירות משמעותי שיהווה כר פורה לתרומתן ליהדות התפוצות ולהתפתחותן האישית."

הירשם
דווח על
guest
0 תגובות
הצג את כל התגובות
למעלה

מה נוכל לעזור לך למצוא?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

חכו רגע, יש לנו עוד נושאים שיכולים לעניין אתכם!

פרסמו אצלנו >
נגישות