img

כרטיס הביקור הדיגיטלי שלכם מחכה במרחק קליק אחד

מתחילים >
תל אביב, IL
21°

web2infoפודקאסטיםגופמן קריאייטיב - זמן לחשוב"זמן לחשוב" עם עופר חביב וישראל גופמן: הקסמים שעושים יחד הביולוגיה והמחשב #פרק50
גופמן קריאייטיב - זמן לחשוב

"זמן לחשוב" עם עופר חביב וישראל גופמן: הקסמים שעושים יחד הביולוגיה והמחשב #פרק50

לייעל את התפוקה החקלאית, לנצח את הסרטן, וזאת רק ההתחלה: עופר חביב, מנכ"ל חברת הביולוגיה המיחשובית אבוג'ן, פותח לנו צוהר לעולם של גנים, מיקרובים והרבה מאוד דאטה, שכסף לא קטן בצידו

 

לפיתוחים במדעי החיים יש פוטנציאל להאריך ולשפר חיי אדם, וגם לעשות מזה הרבה מאוד כסף. הבעיה היא שזמן הפיתוח נוטה להיות ממושך מאוד, ההשקעות הנדרשות הן אדירות, וסיכויי ההצלחה נמוכים. זאת משום שכאשר עוסקים במרכיבים פעילים, כמו מיקרוב, גן או מולקולה כימית, יש בין מיליארדי לכמעט אינסוף אפשרויות, שמתוכן צריך לבחור מה מחולל את ההבדל. ואם זה לא מספיק, אותו קנדידט צריך גם לעמוד במגוון רחב של קריטריונים ובהם בטיחות, עלות ייצור ואורך חיי מדף. הביולוגיה החישובית מנסה לייעל את התהליך. בגדול: היא מחברת את הביולוגיה לעולם המחשוב, מעבדת היקפי דאטה אדירים, מחלקת אותם לקטגוריות ומבצעת אנליזות. כך היא הולכת ומצמצמת את מרחב האפשרויות, במטרה למצוא את בעל הסיכוי הגבוה ביותר להצלחה.
 

הזמנו לפודקאסט את עופר חביב, מנכ"ל חברת אבוג'ן (Evogene), כדי ללמוד על התהליך המרתק הזה ועל כמה מהיישומים הנוכחיים והפוטנציאליים שלו. אחד המשמעותיים שבהם נוגע לתעשיית החקלאות, תחום שעובר תהפוכות אדירות כשהוא מנסה לייעל את הייצור, לצמצם את הפגיעה בסביבה ולספק מזון לאוכלוסייה שהולכת וגדלה. תחום נוסף הוא טיפול ומניעת מחלות כמו קרוהן, מעי רגיז וחיזוק של המערכת החיסונית כדי לתמוך בטיפול בסרטן. בתחום הקנאביס הרפואי פועלת אבוג'ן בשני ערוצים: הן בניסיון לאופטימיזציה בגנומיקה של הצמח, והן בהבנה טובה יותר של המצב הגופני והצורך הרפואי המדויק.

עופר סיפר לנו על המבנה והמודל העסקי המיוחד של אבוג'ן, שנסחרת הן בתל-אביב והן בנאסד"ק. במקום להסתפק בשיתופי פעולה עם חברות אחרות במסגרת של Revenue sharing, היא הקימה חברות-בנות עם רישיון בלעדי לשימוש במנועי הבינה המלאכותית שפיתחה, במטרה להגיע למוצרים מסחריים בעולמות התוכן השונים. ניצלנו את ההזדמנות כדי לשמוע ממנו, כמי שצבר רזומה נאה בשוק ההון, על הסיטואציה הכלכלית הנוכחית: לאן הולך השוק, מתי נראה שוב הנפקות גדולות, ומה אפשר לעשות בינתיים.

פודקאסט נוסף שיכול לעניין אותך


אנו מזמינים אתכם להאזין לפרק ה-50 של הפודקאסט 'זמן לחשוב' של גופמן קריאייטיב.

בכל פרק נשוחח עם אנשים מעוררי השראה, מעולמות תוכן מגוונים, על הפרספקטיבה האישית שלהם. על השראה ומציאות.

 

פודקאסטים נוספים שיכולים לעניין אותך:

"זמן לחשוב" עם יעל נבט וישראל גופמן: ועכשיו ילדים והורים – נראה כמה חינוך פיננסי הוא פשוט
"זמן לחשוב" עם היזמת מיכל בלאט בן דוד: על דילמות והחלטות בדרך לאקזיט
'זמן לחשוב' עם רז הייפרמן וישראל גופמן: "טכנולוגיה היא רק קומת הבסיס"

guest
0 תגובות
הצג את כל התגובות
למעלה

מה נוכל לעזור לך למצוא?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

חכו רגע, יש לנו עוד נושאים שיכולים לעניין אתכם!

פרסמו אצלנו >
נגישות