img

כרטיס הביקור הדיגיטלי שלכם מחכה במרחק קליק אחד

מתחילים >
תל אביב, IL
20°

web2infoחשוב לדעת9 הישגים ונקודת תורפה אחת: ההייטק הישראלי משנה את העולם
חשוב לדעת

9 הישגים ונקודת תורפה אחת: ההייטק הישראלי משנה את העולם

מהפודטק לביוטק, מההגנה בסייבר לפריצות דרך בחקר הסרטן, וגם חקלאות מדייקת, ערים חכמות ובינה מלאכותית בשוק השכרת הדירות: המוח הישראלי ממציא לנו פטנטים, אבל האם לעולם חוסן? בסדרת מפגשים בפודקאסט "זמן לחשוב" עברנו על רשימה מרשימה של הישגים, וגם נשארנו עם כמה שאלות פתוחות

 

מעצמה של eHealth

אם צריך לבחור סקטור אחד שהטכנולוגיה שינתה אותו לחלוטין, הרפואה היא מועמדת רצינית. הרפואה הדיגיטלית, הטלמדיסין, הטיפול המותאם אישית והכניסה הנרחבת של הרובוטיקה – כל אלו מגדירים מחדש את שירותי ה-Healthcare בקצבים שלא הכרנו בעבר. בהקשר הזה, מרתק לשמוע את מי שחווה את זה מבפנים. אסף ברנע, מנכ"ל סנארה ונצ'רס המשקיעה בחברות Early stage בענף ומחלוצות ההשקעה ב-Bio Convergence, נותן כמה טיפים למי שחולם לעשות את זה בגדול.

האזינו: הרכבת הדיגיטלית של הרפואה יצאה מהתחנה
 

הלבן החדש

תחום נוסף שישראל מיצבה בו את עצמה כמעצמה הוא הפודטק, וכאן התבשרנו על פריצת דרך עולמית: Wilk, חברה ציבורית מרחובות שגמרה אומר לפתח תחליפים שמצד אחד לא פוגעים בחי ובסביבה ומצד שני קרובים למקור, הגיעה הכי רחוק אי פעם בחלב מתורבת. על רקע משבר המזון העולמי, המנכ"ל תומר אייזן מציג את הפתרון הייחודי שלהם הן לתזונה והן לסביבה. נחזיק אצבעות.

האזינו: זה לא חלום – בדרך לייצור חלב מבוסס תא
 

טבע שני

מה קורה כשהביולוגיה פוגשת את הטכנולוגיה? ייעול של התפוקה החקלאית, מיגור סוגי סרטן, וזו רק ההתחלה. עופר חביב, מנכ"ל חברת הביולוגיה המיחשובית אבוג'ן, פותח צוהר לעולם של גנים, מיקרובים והרבה מאוד דאטה, שכסף לא קטן בצידו.

האזינו: הקסמים שעושים יחד הביולוגיה והמחשב
 

תרבות דיור

שוק הנדל"ן בישראל רותח, ועמו גם שוק השכירות. אבל השוק הזה הוא אנכרוניסטי במאפייניו, לא משוקלל, דל במידע ורווי חשדנות. "דייר חדש זה כמו חתול בשק", אומר רמי רונן, מנכ"ל סטארט-אפ הפינטק WeCheck, שיצר מודל חדש לשוק. הוא מעריך באופן אוטונומי, על סמך שאלון קצר וכלי בינה מלאכותית, את רמת הסיכון בעסקה, וגם פותר על מי מנוחות (יחסית) מצבי משבר קיצוניים.

האזינו: מכניסים שכל בשוק השכרת הדירות
 

מלחמת צללים

אמרתם הייטק כחול-לבן – אמרתם סייבר. ישראל היא לכל הדעות אימפריה גלובלית בתחום ועיני העולם נשואות לחברות כאן, רבות מהן הוקמו על ידי יוצאי המערכת הצבאית והביטחונית, בחיפוש אחר המילה האחרונה בתחום. אז מי תוקף אותנו, מה הוא מקווה להשיג, ואיך נוכל לעצור אותו בזמן? ישראל רונן, מנכ"ל חברת אבטחת המידע ESET ישראל, מציג את השלבים הבאים במלחמת התוכנות והשרתים.

האזינו: מתקפת סייבר אצלכם בארגון היא רק עניין של זמן
 

IQ עירוני

כמה מכוניות נכנסות בכל רגע לעיר? האם זו שעה טובה מבחינת החום והלחות לריצה בפארק? איפה המדרכות הכי מלוכלכות? ואיזו שכונה זקוקה למענה מיוחד בתחום חיות מחמד? מנמ"ר עיריית הרצליה אמיר זיו מציג את העיר החכמה בחירום ובשגרה, וגם חושף שת"פים מעניינים עם סטארט-אפים שמשדרגים את החיים.

האזינו: ברוכים הבאים לעיר החכמה
 

אמצעי, לא מטרה

טרנספורמציה דיגיטלית היא הרבה יותר טרנספורמציה מדיגטל – היא תרבות ארגונית שלמה. רבים נופלים בזה: בלי שינוי תפיסתי אמיתי, שינוי ב-DNA הארגוני, כל הפלטפורמות המתקדמות שבעולם לא יוכלו לממש שבריר מהפוטנציאל שגלום בהן. רז הייפרמן, יועץ בכיר בתחום ודירקטור ב-BDO Digital ובמנורה מבטחים, לוקח אותנו למסע שארגונים רבים נאלצים לעבור כעת באופן מזורז.

האזינו: טכנולוגיה היא רק קומת הבסיס
 

תחזיקו חזק

אי אפשר עוד לטשטש את זה: המשבר כבר כאן, השוק "דובי", והכלכלנים מעריכים שזה לא יהיה קצר. גם בסקטור ההייטק מרגישים את זה, אם כי לא באופן אחיד בין כלל החברות והסקטורים. הקרב על הטאלנטים עדיין בעיצומו, כולל תנאים מופלגים ונופש במלדיביים, אבל כותרות על מכירות ופיטורים כבר לא נדיר למצוא בעיתונים. שגיב גרינשפן, מנכ"ל Priority, מתאר את הלחץ שמתחיל לבעבע בקרב חברות הטכנולוגיה ומסביר למה להערכתו, הסטארט-אפים פגיעים יותר.

האזינו: ההייטק יוצא מאזור הנוחות
 

שלא ייגמר לעולם

לצד ההצלחות ופריצות הדרך, מה אנחנו מפספסים עדיין בהייטק הישראלי? איך פותרים את המחסור בסיניורים מנוסים ולא רק למחר בבוקר, כדי שכל הטוב הזה גם יישאר? מריאן כהן, יו"ר איגוד ההייטק הישראלי, מנסה להסביר לנו א. מה זה הייטק, ו-ב. איך מתגברים על המחסור העצום שרק ילך ויחריף במוחות מיומנים. לצידו, נדב דואני, מנכ"ל ScienceAbroad, מדבר על "בריחת המוחות" – מונח שהוא אישית מאוד לא מסמפט – ועל מה שאפשר לעשות כדי להחזיר אותם.

האזינו1: מה עושים עם בריחת המוחות

האזינו2: אנחנו עושים טוב, אבל אפשר הרבה יותר טוב

 

guest
0 תגובות
הצג את כל התגובות
למעלה

מה נוכל לעזור לך למצוא?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

חכו רגע, יש לנו עוד נושאים שיכולים לעניין אתכם!

פרסמו אצלנו >
נגישות